Kategorie: Ročník 2014/2015

Starší žáci otočili zápas s Klatovama

26.4.2015 SK Kdyně 1920 - SK Klatovy 1898 4:3 (1:3)

SK Kdyně 1920 – SK Klatovy 1898     4:3 (1:3)

 

Zápas s Klatovama je pro mnoho kluků z obou týmů velmi prestižní souboj díky střídavým startům. Kluci se dobře znají a na některých bylo patrné, že jsou dost přemotivovaní, což bylo ze začátku spíše ke škodě. Klatovy přijeli do Kdyně kvůli značné marodce pouze v jedenácti, za to posíleni o několik hráčů z „A“ týmu. My jsme sice také nebyli v nejsilnější sestavě, ale alespoň jsme měli možnost střídání což bylo v závěru asi rozhodující.

Do zápasu jsme vstoupili velice aktivně a troufám si tvrdit, že jsme měli i mírnou převahu. Klatováci spíše vyčkávali a snažili se ohrožovat naší branku z protiútoků. Trpělivost se jim vyplatila a jako první v zápase měnili skóre. Kdyňští žáci se snažili hrát stále stejně aktivně za což jim bylo odměnou vyrovnání. Bohužel z dalšího protiútoku neuvěřitelně chyboval náš brankář a nabídl tak soupeři snadné vedení. Další pohromou se stala situace po trestném kopu Klatov, při kterém jsme ve zdi (stojící v pokutovém území) hloupě zahráli rukou čímž jsme soupeři nabídli penaltu, kterou s přehledem proměnil. Poločas jsme tedy prohrávali o dvě branky.

 

Do druhé půle jsme vstoupili se zásadní změnou na postu golmana a odhodláním vývoj utkání otočit. Kluci makali a i přesto, že mnoho z nich mělo za sebou sobotní zápas v rámci střídavého startu, jezdili doslova po „zadku…“. Velkou šanci na snížení jsme měli hned v úvodu po faulu na Petržkina v pokutovém území. Naneštěstí Trumpíno trefil pouze konstrukci branky. Možná to ho nakoplo ještě k lepšímu výkonu a do konce zápasu jezdil jako „motorová myš“.  Naše převaha začínala být patrná a zenedlouho se nám podařila vstřelit kontaktní branka, což kluky ještě více motivovalo. Myslím, že rozhodující moment přišel po chybě brankáře soupeře, který neudržel v rukavicích míč a nabídl důraznému Semínkovi vyrovnání. V tu chvíli se všichni začali hnát za snahou otočit vývoj utkání. Soupeři evidentně docházeli síly a nám se i díky tomu podařilo vstřelit vytouženou branku.

Zápas byl velice kvalitní, těžký a hodně hráčů ho dohrávalo na pokraji svých fyzických sil. Věřím, že i diváci si přišli na své díky mnoha zvratům a emotivním situacím. Všechny hráče musím pochválit za neuvěřitelnou bojovnost a především chuť otočit nepříznivý vývoj utkání.

 

BRANKY:
2x  David Simeonov, Vojta Petrželka

ASISTENCE:
1x  Martin Trumpeš, Martin Nový, Tomáš Barhoň

 

FOTOGRAFIE ZE ZÁPASU                                                                                   

Sestava:
Paroubek Tomáš, Kufner Karel, Kolerus Josef, Nový Martin, Barhoň Tomáš, Černý Václav, Petrželka Vojtěch, Simeonov David, Trumpeš Martin, Gondek Patrik, Šup Jan, Kravec Adam, Kullač Štěpán, Jakuš Karel, Květon Jaroslav

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.