Zdroj: http://fotbal.kdyne.cz/index.php?a=muzia-2016/2017/acko-ziskalo-v-derby-s-tlumacovem-dva-body  •  Vydáno: 12.3.2017 10:27  •  Autor: Gripen

Áčko získalo v derby s Tlumačovem dva body

11. 3. 2017 SK Kdyně 1920 - TJ Start Tlumačov 0:0 (0:0) PK 6:5

SK Kdyně 1920 - TJ Start Tlumačov                    0:0 (0:0) PK 6:5

Do rozhodující jarní části sezony se A mužstvu podařilo vstoupit výhrou. Myslím, že tyto dva body jsou pro nás velice důležité především po psychické stránce. Nebudeme si nic nalhávat. Momentálně jsme díky sestupové politice v druhé nejvyšší krajské soutěži v pozici, kdy hrajeme o udržení. 1.A třída je nesmírně vyrovnaná a každý získaný bod může na konci rozhodovat.

Utkání bylo vyrovnané a odehrávalo se především mezi vápny. Do brankových příležitostí se obě mužstva dostávala těžko a tak se spíše jednalo o různé náznaky, nebo polo šance. Vše bylo hodně upracované i díky tomu, že obě mužstva dobře bránila. Ve druhém poločase se bohužel pro nás rozhodčí rozhodl, že utkání udělá „zajímavější“. Po necelých patnácti minutách nepochopitelně vyloučil po běžném faulu našeho útočníka, čímž soupeři daroval více jak půlhodinovou přesilovku. Nerad bych někoho obviňoval, ale posuzování dvojím metrem v náš neprospěch bylo dost viditelné během celého zápasu. Zajímavé je, že v deseti jsme měli ještě lepší pohyb při bránění a perfektně jsme vyplňovali volné prostory. Soupeřovu branku už jsme ohrožovali pochopitelně především z protiútoků, nebo standartních situací. Všechny hráče musím pochválit a ocenit jejich odhodlání utkání zvládnout. Klinickou smrt jsme přežili deset minut před koncem, kdy soupeř z malého vápna přestřelil branku a zazdil tak největší šanci zápasu. Bod za remízu jsme tedy získali a druhý byl na řadě po pokutových kopech. V tomto ohledu máme velkou oporu v brance, což se potvrdilo i tentokrát, protože náš brankář byl třikrát úspěšnější než soupeř.

První zápas je tedy za námi a já věřím, že všichni budeme i nadále poctivě a zodpovědně pracovat tak jako v tomto případě. Ještě bych rád poděkoval našemu správci za v tomto období výborně připravené hřiště.

 

Sestava:

Vladimír Horáček,
Martin Miklič (81 Tomáš Dufek), Jiří Šmejkal, Martin Výškrabka, Lukáš Výškrabka (73 Milan Janeček) Martin Trumpeš, Michael Džugan, Karel Forst (68 Luboš Drmola), Michal Čára (86 Pavel Dědek)
Tomáš Pergl, Kolja Hamor

Střídačka: