Zdroj: http://fotbal.kdyne.cz/index.php?a=rocnik-20142015-2/mladsi-zaci-jsou-po-podzimu-nejhure-treti  •  Vydáno: 18.10.2014 11:11  •  Autor: Gripen

Mladší žáci jsou po podzimu nejhůře třetí

17.10.2014 SK Kdyně 1920 - FK Stafin Holýšov 1:0 (1:0)

SK Kdyně 1920 – FK Stafin Holýšov                      1:0 (1:0)

     V posledním zápase podzimní části sezony 2014-2015 hráli mladší žáci o to, zda přezimují na medailových příčkách, nebo na ně zbyde ta bramborová. „Úkol zněl jasně“ … porazit Holýšov!. Fotbalová matematika je jednoduchá a v případě výhry by se mladší žáci posunuli před Holýšov na nejhůře třetí místo. V lepším případě by mohlo dojít až k posunu na druhou příčku, ale to záleží na zápase mezi H. Týnem a Klenčím. Zmiňuji se o tom především z toho důvodu, že ještě před začátkem této soutěže jsme nevěděli, jestli budeme schopni mladší žáky přihlásit, jelikož jsme jich měli ve Kdyni velmi málo. Soutěž nakonec hrajeme a nutno podotknout, že velmi dobře. Kluci makají v každém zápase a hladovost po výhře je na nich znatelná.  Tým výborně doplnilo několik začínajících hráčů a díky tomu jsme se stabilizovali herně a především početně. Myslím, že problém z úvodu sezony je tedy vyřešen.

 

 

     Co se týče tohoto zápasu, tak jak jsem se již zmínil, tři body jsou velmi důležité a jsem rád, že naši hráči dřeli naplno a i přesto, že ne vše jim vyšlo, měli nesmírnou snahu a především srdce tento zápas zvládnout. V první půli jsme na hřišti jednoznačně dominovali a díky dobré kombinaci si vytvořili nespočet šancí. K naší smůle jsme se dokázali prosadit jen jednou. Ke konci poločasu jsme Holýšov do žádného většího tlaku nepustili a tak byl první krok našeho cíle splněn.
O přestávce se trenéři snažili hráče přesvědčit, aby byli v koncovce důraznější a častěji stříleli. Musím uznat, že hned od úvodu druhého poločasu se hráči snažili všechny úkoly trenérů plnit. Nicméně ke vstřelení branky to stále nevedlo a navíc se z našich kopaček začala vytrácet jistota v kombinaci. Mnohem více se spousta situací řešila individuálně, což není pro naší hru typické. Díky tomu se začal dostávat do zápasu čím dál častěji Holýšov. Docházelo ke spoustě soubojů a díky nepřesné nahrávce se hráči mnohem častěji zbytečně honili a unavovali.  Druhý poločas tedy nebyl z naší strany tak přesvědčivý jako ten první, ale díky velké bojovnosti a nasazení hráčů jsme tížený bodový zisk uhráli.

    O zimní přestávce máme před sebou spoustu práce, ale pevně věřím, že vše zvládneme a naši mladí fotbalisté se budou neustále zlepšovat.

 

FOTO ZE ZÁPASU

 

Sestava:
Jeřábek Tomáš, Kullač Štěpán, Szmolen Patrik, Kravec Adam, Lörinz Dominik, Zajíc Petr, Sergej Popov, Jaroslav Květon, Šup Jan, David Janda, Vojtěch Petrželka