Kategorie: Turnaje, Turnaje

Turnajový víkend žáků SK Kdyně 1920

Turnaje mladších a starších žáků 22.2. a 23.2.2014


Uplynulý víkend se nesl v duchu „turnajového maratónu", pro žákovské oddíly SK Kdyně 1920. Během dvou dnů se na palubovce sportovní haly ve Kdyni vystřídalo dvacet dva týmů hrajících soutěže okresního přeboru, krajské soutěže i krajského přeboru a bylo odehráno úctyhodných sedmdesát jedna zápasů. Myslím si, že všechny tři turnaje byly obsazeny velmi kvalitními týmy z domažlického i klatovského okresu a v každém utkání se bylo neustále na co dívat. Zápasy nepostrádali technické dovednosti jednotlivců, nápadité kombinace, bojovnost a vůli dotáhnout každé utkání do vítězného konce. Některým týmům chybělo pověstné štěstí a jiné dokázali v určitých případech, že důležitá je také produktivita a ne jen převaha se spoustou šancí. Důležité je také to, že se nikomu nestal žádný úraz a každé mužstvo končilo turnaj s úsměvem na tváři, což je pro organizátory to nejdůležitější a největší ocenění. Při této příležitosti nesmím zapomenout poděkovat, všem, kteří nám s tímto náročným víkendem pomáhali od rozhodčího, děvčat u občerstvení až po asistenty a fotbalové nadšence, kteří se podíleli na zabezpečení pěkného sportovního zážitku pro mladé fotbalisty.22. 2. 2014 starší žáci

Jelikož mnoho hráčů z kategorie starších žáků SK Kdyně 1920 hraje v rámci střídavého startu v krajských soutěžích, byl záměr trenérů jednoznačný. Pokusit se domluvit na tento turnaj co nejvíce týmů právě z těchto soutěží, což se bezezbytku podařilo. Pětici týmů z kraje doplnili dva týmy z okresního přeboru, které ovšem nikterak nezaostávali za kvalitami ostatních mužstev. To se také potvrdilo v konečném pořadí, kdy se na třetím místě umístilo mužstvo TJ Sokol Měčín. Kdyňští staršíci nakonec skončili jako v turnaji v Nýrsku na bramborové pozici. Pořadí všech zúčastněných týmů je patrné z křížové tabulky. Kromě pěkných pohárů za celkové umístění v turnaji se rozdávali také tři individuální ceny. Dvě nominovali trenéři jednotlivých týmů a střelce určil průběh turnaje. Nejlepším brankářem se stal Matyáš Blahník SK Klatovy 1898, nejlepším střelcem byl Jakub Skýpala taktéž z SK Klatovy 1898 a nejlepším hráčem se stal k naší radosti hráč SK Kdyně 1920 Martin Trumpeš.


Fotografie z turnaje


Týmové fotografie ke stažení22.2. 2014 mladší žáci B


Turnaj byl zaměřen spíše pro začínající hráče, B týmy a mladší ročníky. Nicméně se na poslední chvíli a shodou okolností povedlo přihlásit výborné mužstvo přípravky SK Klatovy 1898, které všem ukázalo, že i přes svůj mladý věk jsou velmi fotbalově vyspělí.
Osobně musím pochválit celé mužstvo SK Kdyně 1920 za svou bojovnost. I přesto, že naši hráči občas ztráceli především technicky, dokázali tento nedostatek nahradit kolektivností a nasazením, za což jim bylo odměnou konečné třetí místo. Stejně tak jak u starších žáků byli oceněni i jednotlivci. Nejlepším střelcem se stal Josef Janda, přípravka SK Klatovy 1898, nejlepším hráčem se stal Karel Kovařík, SK Klatovy 1898 a cenu za nejlepšího brankáře si odnesl Patrik März, TJ Sokol Mrákov


Fotografie z turnaje


Týmové fotografie ke stažení
23.2.2014 mladší žáci A


Od tohoto turnaje jsme hodně očekávali a nutno přiznat, že nás kluci v žádném případě nezklamali. Druhé místo a jen jediná těsná prohra s pozdějším vítězem je velký úspěch. Přes počáteční herní nervozitu zapříčiněnou zřejmě tíhou odpovědnosti, začali kluci postupně prosazovat svůj styl hry a většinu zápasů měli pod kontrolou. Je zřejmé, že ve Kdyni vyrůstá další ročník velmi kvalitních fotbalistů a pro trenéry je potěšující fakt, že kdyňský fotbal sklízí úspěchy v kategorii mladších i starších žáků současně. Další odměna přišla v podobě ocenění jednotlivců. Cenu za nejlepšího hráče získal Vojta Petrželka, SK Kdyně 1920 a Patrik Gondek se dostal do finálového rozstřelu o nejlepšího střelce, kde podlehl Vojtovi Fořtovi z TJ Sokol Mrákov. Nejlepším brankářem se stal Ondřej Mareš, SK Klatovy 1898.

Fotografie z turnaje


Týmové fotografie ke stažení


print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.