"Memoriál Miroslava Lva" pořádaný SK Klatovy 1898 - mladší žáci.

22.1.2011

Sestava : Hranáč, Havel Jos., Havel Jan, Nový, Petrželka, Benda, Popadyuk, Chytil, Čácha, Červenka, v roli asistenta trenéra Trumpíno.
  • 1. zápas : TJ Sušice ( česká divize ml.žáků ) 0 : 0
    Zápas, který nepřinesl žádný fotbalový zážitek. Naši kluci měli dvě vyložené šance, a to v 6 min. kdy Vojta nachází Jožina samotného před brankářem, který však střílí těsně vedle branky a v 10. min má gólovou šanci Kája Č., ale přestřeluje. Soupeř pouze v 8. minutě z brankoviště přestřeluje naší bránu.
    Z mého pohledu zklamání z předvedené hry divizního týmu.
  • 2. zápas : TJ Přeštice ( krajský přebor ml.žáků ) 0 : 0
    Utkání ve kterém jsme měli herní převahu, ale nepodařilo se proměnit naše dobré šance na skórování. Nečistě a zákeřně hrajícího soupeře jsme za celý zápas pustili do jedné vyložené gólové příležitosti.
    Naše šance : ve 3 min. Jožin míří mezi nohy brankáře, který však jeho úmysl vystihl. V 5 min. tři po sobě jdoucí střely od Pepína, Robina a Martina N., který soupeř vyblokoval. V 10 min. nejdříve přímák ( zahrával Robin ), pak 2x Kája Č. sám před soupeřovo brankářem a neproměňuje. Ve 12 min. Honza zachraňuje remízu, když tvrdou střelu do šibenice skvěle vyráží.
  • 3. zápas : SK Klatovy 1898 B - ročník 1999 ( krajský přebor ml.žáků ) výhra 1 : 0
    V 5 min. Martin N. vybojuje míč a sám zakončuje, vedle. V 6 min. Kája Č. sám před brankářem, ale soupeřovo brankář je rychlejší a Káju zbavuje šance skórovat. V 9 min. Jožin běží sám na brankáře ale zase bez gólu. Naše vítězství zařizje Vojta B. kdy z naší poloviny proniká až před soupeřovo brankáře a nekompromisně skóruje.
    Jak se později ukázalo byl to zápas proti nejslabšímu týmu turnaje. Na vítězství se naši kluci dost nadřeli a zápas rozhodli až v samotném závěru.
  • 4. zápas : FC Viktoria Plzeň ( česká liga ml.žáků ) prohra 1 : 6
    Náš výborný vstup do zápasu znamenal vedení 1 : 0 od 4 min. kdy Olex hlavou po autovém vhazování nekompromisně zavěsil. V 6 min. ještě slušná příležitost Honzy Č. bez gólového výsledku. Dle pravidla nedáš dostaneš následuje vyrovnání. Střelu, kterou náš brankář vyráží soupeř pohotově uklízí do naší sítě = vyrovnáno. 9. min. a naše pěkná akce. Honza rozehrává po pravé straně od naší branky na Pepína, ten prodlužuje na Káju Č., který zakončuje. Jeho polostřelu brankář pouze tlumí ale nechytá a Honza Č. může dorážet – bohužel.
    10 min. zápasu a nastává fotbalová lekce. Tři rychle po sobě inkasované branky vždy po kombinaci na jeden dotek nás sráží k zemi. Ve 12 min. další branka po tvrdé střele k tyči a hráči Viktorky zakončují krutou naší porážku gólem v poslední minutě.
    Zápas proti favoritovi celého turnaje jsme devět minut hráli rovnocennou partii, ale poslední 4 minuty jsme nezvládli. Sice výsledkově krutá prohra však není žádná ostuda, vždyť Viktorka neztratila za celý turnaj ani jeden bod a s převahou celý turnaj vyhrála.
  • 5. zápas : Sokol Měčín ( krajská soutěž žáků ) 1 : 1
    Papírově měl být tento soupeř pro nás nejlépe hratelný. Na druhou stranu to byl první zápas po výprasku od Viktorky a tak jsme byli v očekávání, co to s našimi hráči provede.
    V 5 min. se soupeř ujímá vedení, když Honza nedosáhl na přihrávku skrz brankové území a nebráněný soupeřovo hráč skóruje do prázdné branky. Kluky to však nepoložilo a hráli dál náš fotbal. 7 min. a po ose Honza, Pepíno je Kája Č. již poněkolikáté sám před brankářem, ale bohužel opět nedal. 10 min. podobná akce, tentokrát po ose Vojta B., Robin a Pepíno zakončuje do prázdné branky.
    Za tento zápas velká pochvala, kdy kluci dokázali zvednout hlavy po nášupu od Viktorky a nepříznivém začátku tohoto utkání.
  • 6. zápas : SK Klatovy 1898 A - ročník 1998 ( krajský přebor ml.žáků ) prohra 0 : 2
    Pro některé naše hráče prestižní zápas, neboť za soupeře nastupují v rámci střídavého startu. Bohužel za celý zápas jsme si nevypracovali žádnou gólovou příležitost. Naopak soupeř ze dvou jednu proměňuje.
    10 min. soupeř střílí, Honza vyráží a soupeř pohotově doráží. V 11 min. soupeř ve třech přehrává naše zadáky ale Honza skvěle chytá. Poslední minuta zápasu a nařízený přímý kop. Soupeř skvěle cloní před naší bránou, kluci se snaží brankoviště vyklidit, ale rozehraný přímák se po teči našeho hráče dostává za záda našeho gólmana.
  • 7. zápas : FK Tachov ( krajský přebor ml.žáků ) 0 : 0
    Z pohledu trenérů druhé nejlépe hrající družstvo turnaje. Proto mírné zklamání z předvedené hry v tomto utkání. Za celý zápas se soupeř nedostal k vyloženému zakončení. Naopak náš Jožin v 7 min. pálí na brankáře, brankář připraven a vyráží k Olexovi, který však dorážkou pouze do náruče brankáře.
    Závěrem chválíme všechny naše hráče za bojovnost, za to že se jim nerozklepala kolínka před týmy z vyšších soutěží a že dokázali sehrát vyrovnaná utkání. Na druhou stranu bez proměňování brankových příležitostí se vyhrávat nedá.