Kategorie: Ročník 2014/2015

Vítězství v Holýšově stálo starší žáky zbytečně moc sil…

7.9.2014 FK Stafin Holýšov - SK Kdyně 1920 2:4 (1:2)

FK Stafin Holýšov – SK Kdyně 1920                   2 : 4 (1 : 2)

Že tento zápas jednoduchý nebude, jsme věděli předem, už kvůli dusnému počasí i fyzicky vyspělejšímu mužstvu hostí, které v letní přestávce posílilo o několik hráčů z Kolovče.

Jediné, s čím jsme nepočítali, byl super kvalitní výkon rozhodčího Jaroslava Rubáše….

Než jsme se stačili rozkoukat a trochu srovnat hru, povedl se Holýšovu první a v poločase jediný nákop za obranu a po zaváhání brankáře i obránce, urostlý útočník soupeře, dlouhým lobem otevírá skóre zápasu.

Dost veliká sprcha, pro naše hráče…

Naštěstí se nám brzy podařilo vyrovnat z pokutového kopu, za faul, který měl být oceněn stoprocentní červenou kartou!

Bohužel, rozhodčímu nestálo za to ukázat ani žlutou.

Od té chvíle, jsme měli soupeře zamknutého na polovině hřiště a akce střídala akci. Opět mohlo být o osudu zápasu rozhodnuto již v prvním poločase, ale podařilo se Nám zakončit přesně pouze jednou.

Ještě v závěru poločasu, zahazujeme další penaltovou šanci, která měla opět končit červenou kartou, ale obě karty rozhodčího zůstávají již po několikáté uloženy v náprsní kapse!

Na začátku druhého poločasu soupeř trochu ožil a pokoušel se dlouhými nákopy o vyrovnání, ale Nám se v pravý čas, podařilo vstřelit třetí branku a mužstvo uklidnit.

Už jsme se všichni těšili, že padne čtvrtá,pátá,šestá….a do hry se zapojí všichni hráči na lavičce, aby získali novou herní praxi, ale opět, jako v předešlých zápasech, čekáme marně…

Naopak, po jednom z několika nákopů, se soupeř po skrumáži před brankou, dostává zpět do hry, snížením na 2 : 3.

Šancí bylo dost, ale na rozdíl dvou branek uklidňujeme mužstvo až několik sekund před koncem zápasu….

Závěrem:

Minimálně v posledních pěti letech, jsme se nesetkali s tak ubohým, nekvalitním a zvláště pro naše hráče nebezpečně rozhodujícím rozhodčím, ani v okresních přeborech!!! A to už Nás někdy pískali opravdu odborníci….

Od první do poslední minuty, jsme se báli o zdraví hráčů.

Soupeř nestíhal rychlostně, ani fyzicky a většinou jen fauloval, hlavně zezadu, zákeřně a bez míče.

Troufnu si tvrdit, že pokud by rozhodoval toto utkání rozhodčí Kastl, který Nás pískal s Blovicemi, zápas by se pro vysoký počet vyloučených hráčů nedohrál…

Opět můžeme mluvit o štěstí, že se nikomu nic vážného nestalo.