Kategorie: Ročník 2014/2015

Starší žáci poprvé prohráli

28.9.2014 SK KLATOVY 1898 B - SK Kdyně 1920 4:2 (0:1)

SK Klatovy 1898 B - SK Kdyně 1920                     4 : 2 (0:1)

 

Do tohoto zápasu jsme nepoznali hořkost porážky a vedli jsme krajskou soutěž žáků s plným bodovým ziskem. Možná právě proto dopadlo toto utkání tak, jak dopadlo. Moc dobře jsme věděli, že Klatovy mají velmi kvalitní tým a všichni naši hráči byli na tento fakt předem připraveni. Zápas jsme začali dobře a po vytvoření několika slibných příležitostí jsme se dokázali prosadit po střele Robina Hranáče, kterého vyslal do samostatného náběhu přesnou přihrávkou Tomáš Barhoň. Bohužel to bylo z naší strany vše a od tohoto vedení přestali Kdyňáci hrát. Vypadalo to, jako by si naši hráči mysleli, že už to půjde samo a snadno získají další tři body. Opak byl ovšem pravdou. Klatovy se začali dostávat více do hry a na naší straně docházelo k častějším chybám především v kombinaci. Nicméně poločas jsme ještě zvládli.

 

O přestávce byla jednoznačná snaha trenérů, hráče uklidnit a přimět je aby do své hry vnesli více klidu. Nechápu, co se s kulkami stalo, ale druhý poločas byl z naší strany snad nejhorší výkon, který kdyňští starší žáci v krajské soutěži předvedli. Naprosto selhala kombinace a celé mužstvo začalo kupit neuvěřitelné množství chyb. Nutno přiznat, že tento fakt byl zapříčiněn také velmi dobrou hrou soupeře, který vycítil herní útlum našeho mužstva a začal nás velmi efektivně trestat. Během několika minut dokázali Klatovy otočit vývoj zápasu na což jsme pouze reagovali korigováním výsledku díky Patriku Szmolenovi. Dokážu pochopit, že ne každý zápas musí vyjít, ale mrzí mě, že i když se nedařilo herně, neměli kluci chuť nepříznivý vývoj změnit alespoň větší bojovností. Největší kritika se musí snést na naše nejzkušenější hráče, protože jejich odevzdaný a špatný výkon našemu mužstvu spíše ublížil. Většina mužstev má svou hru postavenou na několika hráčích, kteří dokáží celý mančaft vyburcovat k dobrému výkonu. Pokud se nedaří jednomu, dá se to ještě eliminovat, ale pokud selžou tři čtyři hráči je to už celkem vážné.  

Je to možná dobře, že tento zápas nakonec skončil naším neúspěchem, protože všichni hráči si musí uvědomit, že nic nám nespadne do klína zadarmo a fotbal je především kolektivní sport, ve kterém se jednotlivec musí přizpůsobit celku.
Závěrem musím konstatovat, že klatovští žáci měli v tomto zápase mnohem větší hlad po úspěchu a po zásluze zvítězil. My se musíme z tohoto poučit a připravit se na další utkání.

 

FOTOGRAFIE ZE ZÁPASU                                                                                

Sestava:
Karel Jakuš, Martin Nový, Josef Kolerus, Robin Hranáč, Karel Kufner, Patrik Gondek, Tomáš Barhoň, Štěpán Kullač, Patrik Szmolen, Adam Kravec, Petr Jeřábek, Tomáš Jeřábek, Vojtěch Petrželka, David Simeonov, Jan Šup

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.