Přímý souboj o druhé místo v tabulce mladší žáci prohráli.

29.5.2015 Spartak 1.Chodská Klenčí - SK Kdyně 1920 2:1 (1:0)

Spartak 1.Chodská Klenčí - SK Kdyně 1920     2:1 (1:0)

Neuvěřitelně smolný zápas zažili mladší žáci v Klenčí.

První minuty zápasu jsme začali velmi dobře, měli jsme hru pod kontrolou, soupeře jsme do žádných šancí nepouštěli a pomalu a jistě jsme si vytvářeli stálou územní převahu. Kluci bojovali a na rozdíl od fyzicky zdatného, ale technicky nulového soupeře, se snažili i kombinovat a ohrožovat branku.

Po deseti minutách přišla velká rána, která Naše hráče srazila na kolena, a do konce prvního poločasu jsme se nedokázali vzpamatovat.

Soupeř z Klenčí, za celý poločas ani jednou nevystřelil na naši branku a přesto se ujal vedení 1 : 0!

Zblokovaný výkop brankáře, soupeřův obránce odkopává ze středu hřiště, co nejdál to jde a Náš brankář, který se zapomněl 5 metrů před brankou, jen smutně přihlíží, jak tento zdánlivě neškodný odkop, končí v naší brance….

Po přestávce a uklidnění se pouštíme do chabého soupeře hned od prvních minut.

15 minut Klenčí odolává, zakopává míče do autů, sráží střely jen těsně mimo branku.

Přes to jsme se konečně dočkali….srovnáváme po dorážce z rohového kopu(kterých jsme za celý zápas zahrávali asi 20!)

Mužstvo Klenčí je i nadále pod stálým tlakem a nepouštíme je ani za polovinu hřiště. Šance střídá šanci, střela střelu, ale do vedení se ne a ne dostat.

Několik minut před koncem utkání přichází šok číslo 2!

Záložník, který se nesmyslně vrátil do středu hřiště a tam další nesmyslnou kličkou mezi dva hráče ztrácí míč, který soupeř posílá nákopem před naši branku.

Po skrumáži, kdy nedokážeme dopravit míč do bezpečí se podařilo soupeři vystřelit a po dvojitém odrazu od břevna do hlavy brankáře, končí míč podruhé v Naší síti….

Za těch pár minut, které do konce utkání zbývaly, už jsme nedokázali vytvořit vůbec nic. A ani se nedivím, protože s takovou situací, se těžko dokáží srovnat i dospělí fotbalisté…

Nedivím se ani slzám Našich mladšíků,které po ukončení zápasu tekly proudem….

Závěrem bych chtěl jen připomenout, že jsme bohatší o další zkušenost a ta je vždy k nezaplacení.

Branka: Janda David