Kategorie: Ročník 2014/2015

Mladší žáci nezačali sezonu úspěšně

7.9.2014 Sokol Mrákov - SK Kdyně 1920 2:1 (1:0)

Sokol Mrákov - SK Kdyně 1920                  2:1 (1:0)

 

Mladší žáci SK Kdyně 1920 nevstoupili do nové sezony úspěšně a po velkém boji bohužel podlehli svému tradičnímu soupeři z Mrákova. Do zápasu jsme nastoupili bez naší největší opory Vojty Petrželky, který se účastnil zápasu v rámci střídavého startu. I přes toto oslabení odehráli mladšíci velmi dobré utkání a svému fyzicky vyspělejšímu soupeři byli více než vyrovnaným protivníkem.

Je pravdou, že z počátku působila naše hra poněkud rozpačitě a na mnoha hráčích bylo poznat, že se jedná o první ostrý zápas v této sezoně nebo v celé jejich kariéře. Po stránce herní kombinace jsme Mrákov velmi často přehrávali a kdyňští mladšíci předvedli spoustu pěkných akcí na jeden dotek díky kterým jsme se efektivně dostávali do útočné fáze. Naší největší slabinou byli ovšem časté individuální chyby zapříčiněné velmi dobrým presinkem soupeře v kombinaci s věkovými a silovými rozdíly mezi hráči. Nutno uznat, že Mrákov měl díky těmto okolnostem především v prvním poločase mnoho příležitostí na změnu skóre a díky svým silnějším obráncům nás do častého zakončení nepouštěl.

 

 

Ve druhé půli jsme sice mnoho chyb odstranili a naše hra se zlepšila, ale i přesto jsme jednou inkasovali a po té už jsme dokázali pouze korigovat výsledek po povedeném protiútoku, při kterém Dominik Lörinz přesně našel Láďu Málka. Ten po samostatném nájezdu na brankáře soupeře svou šanci proměnil. Myslím, že se naši hráči za svůj výkon nemusejí stydět a pokud budeme i nadále poctivě pracovat při tréninku, budou se naše výkony zlepšovat.

Jako trenér musím konstatovat, že s předvedenou hrou týmu jsem byl v tomto zápase docela spokojen a jediné co bych zkušenějším hráčům vytknul je menší iniciativa při rozhodování a snaze převzetí zodpovědnosti v klíčových situacích. Věřím, že se toto vše postupně naučíme a naši mladí fotbalisté se budou fotbalem bavit ještě více než doposud.

 

 FOTO ZE ZÁPASU

 

Sestava:
Kullač Štěpán, Jeřábek Tomáš, Málek Vladimír, Szmolen Patrik, Šup Jan, Kravec Adam, Lörinz Dominik, Zajíc Petr, Zajíc Pavel, Linhart Tomáš

Doprava na zápas:
Schleiss, Trumpeš, Kravec, Jeřábek, Málek, Lörinz


print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.