Kategorie: Ročník 2013/2014

Dorost přivezl z Chodova další tři body.

22.9.2013 TJ Sokol Postřekov - SK Kdyně 1920 - 3 : 6 ( 1 : 3 )

Na zápas pátého kola s týmem TJ Sokol Postřekov jsme jeli hrát na hřiště v Chodově, kde tým Postřekovského dorostu hraje svá podzimní utkání. ( Fotbalové kluby z Chodova a Postřekova se domluvili na vzájemné spolupráci z důvodu nedostatků hráčů a vytvořili společné týmy starších žáků a dorostu ).

Naše sestava, jako již po několikáté v letošní sezóně, nebyla ideální a odvíjela se návazně na přijaté omluvenky. Museli jsme požádat Honzu Sokola o výpomoc. Mimochodem Honza byl jedním z klíčových hráčů tohoto utkání.
    Sestava : Belanec T., Červenka K., Frank D., Havel M., Janda D., Janík M., Jehlík M., Kováč Z., Novotný P., Sokol J., Toman M., Vávra R., Zíma O.,
      Omluveni : Cingroš P., Havel Jan, Havel N., Krásnický Z., Toman P.,
      Zraněni : Havel Jos.,

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře. Hráli jsme kombinačně se snahou posílat rychlé balony za obranu. Tato taktika se nám dařila a vytvářeli jsme si herní převahu.
    0 : 1 - z našeho tlaku přicházely rohové kopy a z jednoho jsme vsítili náš první gól. Martin T. přesně rozehrává a zavěšuje Tomáš B.
    1 : 1 - soupeř se však nevzdává a z prvého většího závaru před naší brankou se mu daří se štěstím vyrovnat prudkou střelou. Střela po teči Karlose zapadává za bezmocného Honzu.
    1 : 2 a 1 : 3 - do konce poločasu se nám podařilo soupeři odskočit na rozdíl dvou branek, když Tomáš uplatnil svoji rychlost a důraz v pokutovém území.
    Do této doby bylo vše v pořádku. Kontrolovali jsme hru, sbírali nakopávané míče a diktovali jsme soupeři tempo hry.

Co se začalo dít po přestávce bylo však jak z „Jiříkovo vidění“ !
    První patnáctiminutovka druhé půle začala plně v režii domácích, byli rychlejší, důraznější a vycházela jim kombinace. Nedokázali jsme podržet balon, vše jsme řešili zbrkle, nikdo nechtěl míč a tak soupeř spravedlivě trestal.
    2 : 3 - po standardní situaci z hranice velkého vápna domácí přesnou střelou pod víko branky snižují a jejich tlak nadále narůstá. V tento moment drží tým a těsný náskok Honza, kdy vyráží a chytá několik přesných střel soupeře.
    3 : 3 - naši hru se stále nedaří oživit a tak přichází další trest v podobě vyrovnání. Nepovedenou střelu zastavuje před Honzou na malém vápně Karlos ( Honza marně řve, že má … ) a stojící balon domácí útočník pohotově uklízí do naší branky.
    Soupeř je ve fotbalovém laufu. Naštěstí pokračuje skvělý výkon gólmana … doslova Honza v bráně čaruje, vyráží soupeřovo střely mimo naši branku, někdy s pomocí brankové konstrukce. Svým výkonem drží naše naděje na bodový zisk.
    Bylo jasné, že musíme něco změnit. Přišlo střídání a přeskupení hráčů. Vrátili jsme se k osvědčené obranné čtveřici z loňské sezóny.
    Za nedlouho poté se ukázalo jako správný tah. Soupeř přestal kousat a naše hra se zvedla.
    3 : 4 - z naší hry přichází rohový kop po kterém se z blízka prosazuje Zbyněk. Nekompromisní střelou pod břevno definitivně vrátil aktivitu na naše kopačky.
    Náš tlak začal sílit a soupeř přestal stíhat. Naši hru přerušoval jen za pomocí faulů po kterých jsme dokázali navýšit náš náskok.
    3 : 5 - přímý volný kop Dominika mířený k zadní tyči. Skvělý náběh Tomáše, kterého se snaží jistit ( vychytat ) brankář. Tomáš však hlavou netrefuje a míč bez jakékoliv teče končí v brance.
    Přímý volný kop Ondry snad ze třiceti metrů přímo do šibenice. Gólman zázračně vyráží.
    3 : 6 - Tomáš v ideálním postavením ( sám před brankářem ) pouze trefuje gólmana. Odražený míč se snaží Roman uklidit do odkryté brány. Domácí obránce vyráží rukou jistý gól mimo bránu. Přichází červená karta a penaltový kop, který Mirďa střelou k tyči a po zemi bravurně zvládl.
    Do konce zápasu zbývá necelých pět minut ve kterých jsme soupeři již míč skoro nepůjčili

Pohled trenérů :
    Předvedli jsme dva rozdílné výkony … pro nás nepochopitelné.
    Po velmi slušném výkonu z prvého poločasu jsme veškerou aktivitu přenechali soupeři. Možná pramenilo z pocitu, že máme soupeře „na lopatkách“ a že se nám nemůže nic fotbalového přihodit. Vývoj utkání však potvrdil to, že bez aktivního přístupu k samotné hře se vyhrát nedá a hrát kvalitní hru už vůbec ne.
    Naše štěstí, že nás potkalo na začátku druhé půle a že jsme měli dostatek času na nápravu. Byli bychom rádi, aby jste se v dalších zápasech tohoto vyvarovali.