Kategorie: Soustředění a příprava

Zhodnocení soustředění mladších a starších žáků

Zelená Lhota - 23.1.-26.1. 2014

V předešlých dnech absolvovali mladší a starší žáci SK Kdyně 1920 kondiční soustředění na našem oblíbeném místě v Zelené Lhotě. I přesto, že účast na tomto soustředění byla dobrovolná, sešli se obě kategorie mládežnických oddílů téměř v kompletním složení. Je poznat, že kluci mají o fotbal opravdu zájem a i při samotných tréninkových jednotkách to bylo patrné, protože i přesto, že jsme naše hráče v žádném případě nešetřili, nebyl nikdo, kdo by se ulíval nebo si v určitých situacích „nesáhl na dno svých sil". Ano, všechny hráče musíme pochválit za přístup ke každému tréninku, který absolvovali i přesto že náročnost byla velmi vysoká. Snažili jsme se do hráčů dostat co nejvíce síly s kondicí a teď záleží na každém, jak toto využije do budoucna a zda si nabranou fyzičku bude i nadále udržovat.

 

Každý ví, že náš klub ctí naprostou disciplínu a jelikož jsou na toto všichni hráči připraveni a i při samotných trénincích nebylo klukům co vytýkat, došlo ze strany trenérů i k určitým ústupkům oproti předešlým soustředěním (používání MT). Když se maká a vše funguje tak jak má dá se ledacos povolit.
Co se týče samotného soustředění, tak každý kdo někdy hrál fotbal ví, že v zimě je to především o fyzičce a ne jinak tomu bylo i nyní. Při každém běžném tréninku se snažíme co nejvíce používat míč, protože naše filozofie se odráží od dokonalé techniky a kombinační hry celého týmu. Ovšem tentokrát to bylo trochu jinak. Míč viděli kluci pouze v hale, což bylo pouze třikrát a z toho jednou při přátelském utkání dle své kategorie proti SKP Okula Nýrsko. Výsledky těchto zápasů nejsou až tak důležité a proto je zde ani neuvádím, protože trenéry zajímala především samotná hra a určité herní situace. To zvládli obě mužstva skvěle a díky tomu mohli být trenéři naprosto spokojeni. Ostatní tréninkové jednotky (tři denně, jedna už ve čtvrtek) se odvíjeli v duch nabírání síly a kondice. Zimní příprava není mezi fotbalisty moc oblíbená, ale i tak mi občas připadalo, že kdyňské žáky baví i tato nepopulární dřina. Jak jsem již konstatoval v úvodu, je potřeba vyseknout pochvalu všem hráčům za poctivost s jakou k celému soustředění přistoupili.

 

 

Na závěr nesmím opomenout na poděkování těm, kteří se o nás starali a vytvořili nám skvělé podmínky pro naší přípravu. Od ubytování, dopravy do haly v Nýrsku, až po stravu paráda!!! Po každém tréninku na nás čekali samé dobroty a musím přiznat, že kdybych netrénoval a neběhal s našimi mladíky, asi bych za těch pár dní nějaké to kilo přibral.... mňam.
Další soustředění nás čeká v druhé polovině prázdnin a tak doufám, že se sejdeme ještě ve větším počtu než nyní.

 

NĚKOLIK FOTOGRAFIÍ ZE SOUSTŘEDĚNÍ

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.