Kategorie: Ročník 2015/2016

Na jaře první tři body pro Áčko

1. 5. 2016 SK Kdyně 1920 – TJ Chodský Újezd 2:0 (1:0)

SK Kdyně 1920 – TJ Chodský Újezd     2:0 (1:0)

 

Po sedmi zápasech se Áčku konečně podařilo získat tři body, které jsou pro nás velice důležité. Nejen, že budeme potřebovat každý bod, ale především je nutné zvládat zápasy s týmy, které se pohybují v tabulce okolo nás, což se nám doposud nedařilo.

Tento zápas byl hodně o bojovnosti a mnohým divákům se to líbit nemuselo, ale Kdyně je bohužel v situaci, kdy musí vše podřizovat účelnosti. V mnoha zápasech jsme sice hráli pohledný, ale neefektivní fotbal s chybami, na které jsme dopláceli.

Od první minuty jsme se snažili hrát aktivně se snahou donutit soupeře k chybám. To se také zdálo jako dobrý tah, protože po patnácti minutách se díky důrazu a následné chybě brankáře prosadil Karel Šmejkal. I nadále jsme se více tlačili do zakončení a do poločasu si vytvořili další možnosti, ale branku jsme už nevstřelili. Újezd sázel díky velice rychlým křídlům především na brejkové situace, ale naštěstí pro nás nedokázal žádnou dotáhnout do kvalitnějšího konce. Měla na tom zásluhu i dobrá obranná činnost našeho týmu, díky které neměl náš brankář během první půle moc práce.
            Druhý poločas byl hodně podobný tomu prvnímu. Hodně se bojovalo, díky čemuž vznikalo ve hře dost nepřesností. Náznaky šancí byly na obou stranách, ale většinou končili nepřesným, nebo slabým zakončením. Do obrovské šance v podobě samostatného průniku na brankáře jsme se dostali v sedmdesáté minutě, ale opět jsme bohužel selhali při zakončení.  O pět minut později nám vyšla přímočará přechodová akce, díky které se do zakončení dostal Tomáš Pergl, který s trochu štěstí dopravil míč do branky. Je pravdou, že nás ve druhém poločase Újezd v určitých chvílích opticky přehrával, ale k vážnějšímu ohrožení naší branky to naštěstí nevedlo.

Pro nás je tato výhra důležitá nejen z důvodu zisku bodů, ale doufám, že také po psychické stránce. U hráčů musím ocenit nasazení, bojovnost a především chuť vyhrát, což se doufejme, projeví i v dalších zápasech.

 

Sestava:

Vladimír Horáček,
Jaromír Iha, Karel Forst, Milan Janeček, Martin Miklič (50 Tomáš Dufek)
Karel Šmejkal, Martin Výškrabka, Kolja Hamor (87 Kostja Knauer), Josef Koutník (36 Jan Schwarz)
Rudolf Mathauser (65 Michael Džugan), Tomáš Pergl (76 Martin Trumpeš)

Střídačka: Lukáš Výškrabka, David Hula

 

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.